Archiv 2008

Zveřejneno dne 01/01/2008 2:19pm

Archiv za ROK 2008 

MVP Praha 15.11. 2008

Posudek Cherlyn : 23-ti měsíční fenka,dobré síly kostry,dobrá hlava, kratší krk,dostatečný hrudník,korektní zaúhlení,dobrý pohyb,pevný hřbet,dobrá povaha.

Rozhodčí : Voláriková Viera SK

Cherlyn k umístění na třetím místě moc gratuluji ! ! ! Bylo to v silné konkurenci 19 fenek a u dost přísné rozhodčí. Výstava se nám moc nelíbila, velké množství lidí a malé kruhy, kde se nedalo ani předvádět. Hopí byla také vystavena v dorostu ale s posudkem rozhodčí J. Holečkové nesouhlasím a proto mu nepřikládám žádnou váhu a rozhodla jsem se jej ani nezveřejnit. V lednu se holky ukáží na NV Olomouc a MVP Trenčín ( poprvé na Slovensku ).

Ocenění Cherlyn : výborná 3

Setkání sestřiček Hrdlořezy Praha

Cherlynka se setkala se svojí sestřičkou ze stejného vrhu Chiquittou Sable Blues ( Bertou ). Setkání proběhlo v Hrdlořezích, kam jezdíme cvičit a Berta tam na nás čekala se svojí paničkou Michalou. Holky se spolu proběhly a jsou si opravdu podobné, jak vizuelně, tak i povahou.

 

 

 

Cherlynka a Chiquitta Sable Blues.

Retriever-real 25.10.2008

Cherlyn se začala připravovat na zkoušky vyššího typu - podzimní zkoušky retrieverů. Musím ji pochválit, že jí to jde celkem dobře, hlavně slídění a dohledávka zajíce. Zkoušky bych s ní chtěla složit příští rok. Zatím se pilně připravujeme u Viktora Jánošíka v Praze.

 


NVP Brno 18.10.2008

Posudek: černá fenka, 22 měsíců, správný typ, pěkná hlava, správný krk, pěkné tvarování předhrudí, správný hrudník, pevná hřbetní linie, správná záď i nasazení prutu. Standartní srst, velmi pěkný pohyb, pěkně se předvádí.

kv 56 cm, skus nůžkový, chrup neúplný ( P3 nahoře)

Rozhodčí : Alena Čečrdlová CZ

Výstava se nám moc líbila. Paní rozhodčí byla jako vždy milá. Cherlynka se hezky předváděla, měly jsme krásné počasí a největší radost nám udělal bezchybný posudek paní rozhodčí a ocenění výborná 2 Res.CAC. Umístění Cherlyn vybojovala v silné konkurenci 16 fenek v mezitřídě.Od paní Čečrdlové si posudku a ocenění velmi cením, protože je to prezidentka Retriever-klubu, uznávaná chovatelka Golden Retrieverů a člověk, který retrívrům rozumí.

Ocenění : výborná 2 Res.CAC

ObrazekMVP České Budějovice 28.9.2008

Posudek: 6-ti měsíční fenka,jemná fenčí hlava se sytým pigmentem, perfektní skus, předpoklad velmi hezké stavby těla s hezkou horní linií.. Výborná struktura srsti, temperamentní v pohybu.¨

Rozhodčí : Zdena Jílková CZ

Výstava byla příjemná, hezké počasí, v konkurenci jsme měly tentokráte jen jednu fenku ale myslím si, že Hopí byla zaslouženě VN 1

Ocenění : velmi nadějná 1

ObrazekKlubová výstava retrieverů Brno 21.9.2008

Honey Hope posudek: 5 - měsíční fenka vysoké kvality, odpovídající hlava s dobrým výrazem, výrazná velmi pěkná linie hřbetu, již dobře vyvinutá hruď, správný postoj, úhlení korektní, správný pohyb.

Rozhodčí : Sigrid Holzer - Rakousko

Ocenění : velmi nadějná 1

 

 Obrazek
Cherlyn posudek: černá fenka s milým výrazem. Hluboký hrudník, poněkud strmější ramena, dobrá hřbetní linie, předvedena v klidu, poněkud rozevlátá v pohybu.

Rozhodčí: Carol Reynolds - GB

Ocenění : velmi dobrá

Tato klubovka se nám povedla, zejména Hopí, která podruhé u různého rozhodčího vyhrála svou třídu v konkurenci čtyř fenek. Cherlyn opět po umístění v Ml. Boleslavi dostala velmi dobrá. Opravdu jsem nepochopila ten rozevlátý pohyb, to nám ještě žádný rozhodčí nenapsal, všude jsme měly pohyb v pořádku. No uvidíme v říjnu v na NV Brno, jak uspějeme s Cherlyn u paní Čečrdlové.


MVP Mladá Boleslav 30.8.2008

Posudek: velmi elegantní fena, fantastický charakter, silné kosti, nůžkový skus, výborný krk, dobrá horní linie, dobře nasazený a nesený ocas, dobře úhlované přední končetiny.

Rozhodčí: Wojciech Burski PL

V sobotu 30.8.2008 jsme s Houpí vyrazily na první výstavu do Mladé Boleslavi. Počasí se povedlo a výstava také. Obrovská radost, protože Hopí se umístila na prvním místě v konkurenci 5 fenek ! Byla jsem prvně v kruhu goldeňáků, tak to bylo premiera i pro mě. Snad nám postoj dopadl dobře, jen ten ocas musíme dát pozor, více do roviny a zuby Hopí už umí dobře ukázat. Cherlynka musela tuhle výstavu zůstat doma, přišlo hárání a my máme velkou radost z úspěchu naší Hopinky !!!!

Ocenění : velmi nadějná 1

Obrazek20.7.-25.7. dovolená na Lipně

 

 

V neděli 20. 7. jsme společně s mojí maminkou a neteří Kristýnkou vyrazily všichni směr Lipno Černá v Pošumaví. Hopí zůstala doma, protože je na výlety a dlouhá chození ještě malá. Bydlely jsme v dvoulůžkových chatkách v jednom autokempu hned u jezera. Bohužel počasí nám opravdu nepřálo a vykoupala se jenom Cherlynka s Bertíkem ( pejsek mojí maminky). Jinak ale jsme byly úplně okouzleni z Českého Krumlova, kam jsme vyrazily hned dvakrát.

Dcera Anetka byla na brigádě v Horní Plané, což je malinké městečko ale moc útulné. Ikdyž počasí nám nepřálo, výlet se nám líbil. Fotografie jsou k zhlédnutí ve fotogalerii - Dovolená a výlety.

 

 

 

ObrazekMVP Mladá Boleslav 19.7.2008


Posudek: 19-cti měsíční fena s výbornou stavbou
těla, fenčí hlava s nůžkovitým skusem, silné, dobře postavené končetiny, rovný pevný hřbet, dobře nasazený ocas, hezký pohyb, zdrženlivější v předvedení a v postoji.

Rozhodčí : Zdenka Jílková

Tak se nám zase povedlo dostat se na čtvrté místo v silné konkurenci - mezitřída a 17 fen. Cherlynka kdyby se více předváděla s nadšením, tak jsme určitě dostaly ještě lepší umístění. Paní rozhodčí byla sympatická a Cherlyn se jí líbila. Zapomněla jsem ale foťák doma na stole, tak nemáme žádné fotky a jenom díky známým, které jsme poznaly na Konopišti máme alespoň pár fotek při závěrečném umístění. Moc jim děkujeme.

 

Ocenění : výborná 4

Obrazek30.6.2008 nás navždy opustil náš psí dědeček Assínek.

V pondělí 30.6. 2008 ráno v 7.00 hod. nás navždy opustil náš psí dědeček Assíček. Bylo mu nedožitých 15 let. Odešel v klidu a snad bez bolestí. Do svých skoro 15 let nikdy vážně neonemocněl a do poslední chvíle se pohyboval. Ještě večer se navečeřel.

Dnes už je v psím nebíčku a naše Kellynka, která nám odešla před dvěma lety už tam není sama.

Bude nám smutno, ale věříme, že se už v psím nebíčku prohání s Kellynkou.

 

Obrazek7-15.6.2008 Nová Louka u Albrechtic příprava a zkoušky OVVR

13.6. zkouška OVVR

Zúčastnily jsme se s Cherlyn přípravky a zkoušek OVVR. Moc se nám tu líbilo. Prima parta, bezva výcvikáři, no prostě pohoda. Jen počasí se nám trochu pokazilo, ale zkoušky jsme zdárně složily. Cherlynka měla vše za plný počet, jen u aportu si mě vychutnala. Nastoupily jsme na aport v terénu, rozhodčí hodila dummu a Cherlyn na příkaz vyrazila. Místo aby se vrátila přímo ke mně, odeběhla do vysoké trávy, kde dummu upustila. Křičela jsem a pískala "ke mně" ale Cherlyn nemohla aport najít. Myslela jsem si, že končíme. Je limit pět minut na přivolání psa a odevzdání aportu. Asi jsme to stihly, protože Cherlyn na nejsilnější můj výkřik popadla rychle dummu, přiběhla a odevzdala. Dostaly jsme za jeden bod a dva puntíky. Celkový počet 190 bodů.

Obrazek31.5.2008 přibyl nový člen rodiny.

Tak jsme se dočkali. V sobotu 31.5.2008 jsme si jeli pro naší psí slečnu na Slovensko do CHS the Dream Team. Její jméno je moc pěkné Honey Hope the Dream Team a je už pěkně bystrá a čilá. Říkáme jí Houpinka.

Houpinka pochází z prvotřídního spojení rodičů:


maminka - JCH SK, HJCH,JCH CZ, HCH,SKCH,CZCH,INTCH Ördöghegyi Berni Eni Tara

tatínek - JCH SK,HJCH,CZ JCH Cheer´s Superbalanced ( Mandel)

Přejeme jí ať se jí u nás líbí a hodně úspěchů na výstavách a zkouškách !!!!

MVP Litoměřice 24. 5. 2008

Posudek: velice fenčí, krásná hlava, pěkné předhrudí, střední kostra, potřeba lepší spodní linii, dobré zadní končetiny, dostatek osrstění, pohyb v pořádku.

Rozhodčí : Jokisilta H. Finsko

Tak z téhle výstavy jsme jeli trochu zklamaní, protože po dvou umístění a výborných posudcích jsme dostali známku velmi dobrá. Můj názor je že jsme byli na výbornou, protože ve srovnání, kteří psi dostali výbornou jsme nebyli o nic horší. No ale takové jsou výstavy. Buď se paní rozhodčí líbíte a dostanete krásné hodnocení a nebo nelíbíte a můžete dělat cokoliv a krásné hodnocení Vám nedá. Máme možná to trochu ztížené, protože jsme nově v mezitřídě, kde jsou už i dospělí psi. Mezitřída je od 15 - 24 měsíců a Cherlynce je 17 měsíců. Možná i tím že Cherlynce se paní rozhodčí moc nelíbila ( couvala před ní, mě se taky nelíbila), ale nakonec prohlídka zubů i kostry proběhla celkem dobře.

Ocenění : velmi dobrá

Speciální výstava retrieverů

17. 5. 2008 Konopiště

Posudek: nádherná hlava, tmavé oko, kompaktní hezké tlapky, dostatečná kostra, dobré nasazení ocasu.

Rozhodčí: Mrs. Walters GB

Klubovka na Konopišti se nám vyvedla, máme zase obrovskou radost, protože jsme se umístily na krásném čtvrtém místě v mezitřídě z 11 fenek. Cherlynce se běhat a předvádět moc nechtělo. Byla taková bez nadšení asi to bylo i dlouhým čekáním, protože před námi byla třída mladých, kde bylo neuvěřitelných 37 fenek !! První kolo jsme odběhaly dost hrozně, Cherlynka nechtěla stát a byla taková celkově bez nadšení, přesto jsme dostaly výborná. Na druhé kolo o postup jsem už vzala do ruky ne piškot, ale šunčičku a bylo to o poznání lepší. Nakonec jsme si vyběhaly to krásné čtvrté místo. Gratulovala nám i chovatelka paní Malíková, která měla fenky na starost.

Ocenění : výborná 4

Naší fenečce je měsíc !!!!!!!!!!!!!!

Dostali jsme fotečky feneček ze Slovenska z CHS DreamTeam. Na jeden měsíc vypadají moc pěkně. Jsou dvě setřičky. Mají už i jména Hope a Hermés.

Tady na obrázku je fenečka se žlutou stužkou, která pocestuje do Itálie.

Tady je naše fenečka !!!!!!!!!

Bude se jmenovat Honey Hope The Dream Team.

V sobotu 31. 5. 2008 si pro ní jedeme do Dunajské Stredy na Slovensku.

MVP České Budějovice 19. - 20. dubna 2008

Posudek: barva oka kamene,16-ti měsíční fena, ale již zcela vyspělá, ve výstavní kondici, svalnatý krk, fenčí hlava, výborná prezentace, povaha klidná.

Rozhodčí : p. Antonovič CZ

Tak tato výstava se nám povedla, Cherlynka hezky běhala, hezky stála, jen málo vrtěla ocáskem. Počasí sice nic moc i sprchlo, kruhy totiž byly venku, ale měla jsem velkou radost, protože v třídě mladých ve velké konkurenci(18 fenek) jsme se umístily s Cherlyn na krásném 4. místě. Kdyby Cherlynka více vrtěla radostně ocáskem, mohlo to být i lepší. Setkaly jsme se tu se setřičkou Zannou Sable Blues (nevlastní setřička) a její kamrádkou Ájou. Tak i milé setkání s prima lidma. Opravdu byla velká radost!!!!!!

Ocenění : výborná 4

MVP Praha 22.3.2008

Posudek: černá fena silné kostry, přátelské povahy, výborná prezentace, schází p3 nahoře a sbíhavý postoj pánevních končetin jinak bez hrubých vad.

Rozhodčí: Ing. Václav Vlasák CZ

Tahle výstava se nám s Cherlyn docela povedla zuby jsme ukázaly ukázkově, rozhodčí přišel na chybějící zub, který Cherlynce nenarostl. Prezentace taky skvělá i jsme dostaly pochvalu. Jen jsem trochu nepochopila ten sbíhavý postoj pánevních končetin. Jinak jsem byla se známkou vcelku spokojena avšak tento rozhodčí se mi moc nelíbil.

Ocenění : výborná

ObrazekCvičák Retriever - Real 16. 3. 2008

 

Dne 16. 3. 2008 jsem se rozhodla přihlásit s Cherlynkou na výcvik k přípravě OVVR k Retriver-real k panu Jánošíkovi. Cvičák je v Praze, tak musíme dojíždět.

Budeme se snažit jezdit každou neděli, protože v červnu chceme složit OVVR na výcvikovém táboře.

Musím Cherlynku pochválit protože už první den, kromě aportu si vedla docela dobře. Chůze na vodítku i bez byla na jedničku.

 


ObrazekRTG vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů 12. 3. 2008


Tak máme za sebou vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů a mám radost z krásného výsledku DKK 0/0 tedy negativní.

Vyšetření jsem nechala provést u doktora Milana Deckera ve Staňkově u Plzně.

Cesta sice byla úmorná, protože od nás z Děčína je to něco kolem 280 km.

Jsem však ráda, že máme vyšetření za sebou a můžeme se radovat z takového krásného výsledku.

Cherlynka byla šikulka nesla všechno statečně.

 

Máme velkou radost, Cherlynka bude mít novou kamarádku z CHS Dream Team a my další fenečku do chovu!


Všichni máme velkou radost, manželé Rémesovi z CHS Dream Team se rozhodli, že nám prodají fenečku Golden Retrievera od skvělé maminky Tary a tatínka Superbalanced.

Štěňátko se narodilo 30.03.2008 a domů si ho přivezeme na konci května. Už se moc těšíme.

 

Vyšetření rtg.na dysplazii loketních kloubů 31.3.2008

Tak jsem se rozhodla, že nechám Cherlynce udělat ještě rtg. loktů. Cestu k doktoru Deckerovi jsme tedy podnikli s Cherlyn ještě jednou a máme zase vynikající výsledek DLK 0/0. Takže jsme moc spokojeni.

MVP Brno 9. - 10. 2. 2008

Posudek: 14 měsíční, nůžkový skus,lehčí hlava užší v mordě, pevný hřbet, předhrudí dosud není vyvinuté, strmější postavení hrudních končetin, standartní srst.

Rozhodčí: Dana Smržová CZ

Na výstavu v Brně jsem se moc těšila, protože už jsem věděla, co nás čeká. Do Brna jsme všichni vyrazili už v pátek a přespali v jednom příjemném penzionu Jonathan, kde byli psi a ostaní mazlíčci vítáni. V sobotu ráno jsme dorazili na výstaviště a bez problému našli náš kruh. Paní rozhodčí, jak jsem ji uviděla se mi zdála přísná. Už jsme měly i výstavní vodítko a Cherlynka už nebyla tak nervózní, jako v Praze. Zdálo se, že vše proběhne dobře. Cherlynka v kruhu hezky běhala i postoj jsme za pomocí piškotů zvládly dobře, ale pak to přišlo. Přistoupily jsme k paní rozhodčí a Cherlynka měla ukázat zuby. Jak se k ní paní rozhodčí přiblížila, Cherlynka ucukla a utekla směrem k místu, kde jsme seděly. Musela jsem jí k paní rozhodčí doslova přitáhnout a s velkou námahou Cherlynka nakonec zuby ukázala, přitom doma, když jsme trénovaly na povel "ukaž zuby", tak nám je vždy ochotně ukazovala. Výsledek tedy známka velmi dobrá . Snad příště už to bude lepší.

Ocenění: velmi dobrá