O nás

Naše chovatelská stanice je malá a spíše rodinná. Vznikla 3. 6. 2008, kdy jsme obdrželi certifikát o mezinárodně chráněné chovatelské stanici s názvem LOVELY SHINE. Je zaměřená na chov labradorských a zlatých retrívrů. Najdete nás v Děčíně, kde bydlíme ve velkém domě s velkou zahradou, kde je dostatek místa pro moje čtyři psí holky, ke kterým časem určitě přibudou další.
Proč Lovely Shine? No protože moje čtyři fenky Cherlyn (LR),Athéne (LR), Hopí (GR) a Bibi (LR) jsou taková moje milovaná sluníčka, s kterými trávím většinu svého času a jsem na ně hodně pyšná.


Zakladatelka našeho chovu je fenka labradorského retrívra Cherlyn Sable Blues, kterou jsem si pořídila v lednu 2007 a začala jsem uvažovat o založení chovatelské stanice, jelikož bydlíme mimo střed města a máme k tomu ideální podmínky. Také mě začalo bavit jezdit s ní na výstavy a cvičit.Samozřejmě celá naše rodina mi pomáhala a tolerovala mou absenci doma. Skoro každý víkend jsem byla s holkama někde na výstavě, nebo na zkoušce. Všichni naši členové rodiny psy milují a proto netrvalo dlouho a pořídila jsem si další fenku, tentokráte zlatého retrívra. Jeli jsme si pro ní až na Slovensko do Dunajské Stredy, do známé chovatelské stanice Dream Team. Přivezli jsme malého bílého medvídka jménem Honey Hope the Dream Team ( Hopinka ). Tak se naše chovatelská stanice rozrostla a jezdilo se ještě více na výstavy a zkoušky.
Náš první vrh A, štěňátka labradorského retrívra od naší Cherlynky se narodil 17.12.2009. Byly to čtyři malé černé kuličky, samé holčičky a byl jich plný dům.Naše psí holky s námi žijí v rodinném domě a mohou se pohybovat kde se jím zrovna líbí, tak i štěňátka s námi byla celých 24 h v domě a pečovala o ně celá rodina. Z tohoto vrhu jsme si nechali naší Athénku ( Athéne Lovely Shine ), takže jsme se zase rozrostli.
Po třech letech v květnu 2013 se nám zasteslo po štěňátcích a rozhodlo se, že Athénka bude mít ve svých třech letech štěňátka, tak se narodil vrh B - Beauty. Byl to úžasný vrh, narodili se nám čtyři kluci a čtyři holky. Ještě dále byl úžasný tím, že dva kluci byli černí, dva hnědí a dvě holky černé a dvě holky hnědé. Neodolali jsme a nechali jsme si z tohoto vrhu krásnou hnědou holčičku, kterou jsem vždy chtěla a dali jí jméno Bibi (Beauty Bibi Lovely Shine ) a naše malá smečka se zase rozrostla :-).

Holky jsou moc šikovné. Všechny tři starší holky mají pracovní certifikáty a lovecký výcvik je velmi baví. Náš benjamínek Bibi se zatím vše učí, ale jde jí to skvěle. Snažíme se cvičit co nejvíce, je to pro mě takové odreagování a mám dobrý pocit z toho, když se zase něco nového naučíme.

Velmi si zakládám na zdraví našich holek i budoucích štěňátek, tak i proto máme všechna povinná vyšetření a i další nepovinná, která jsou základem pro zdravý chov. Také budoucího tatínka pro naše štěňátka vybírám především ze zdravých psů a ověřuji si všechny originální dokumenty z vyšetření.
Velmi mě zajímá původ a rodokmen krycího psa, protože upřednostňuji absolutní nepříbuznost rodičů. Pro naše vrhy pečlivě vybírám krycí psy. Nejsme chovatelská stanice, která má více vrhů za rok. My je máme, pokud se nám zrovna zasteskne po štěňátcích :-)

Všem toto plemeno doporučuji pro jeho přátelskou a neagresívní povahu, je to úplný dobromil. Retriever je také velmi intelgentní, dobře a rychle se všemu učí, je proto vhodný pro úplné začátečníky. Svou rodinu bezmezně miluje. Já bych už nikdy neměnila :-)


Moje holky mi prostě dělají velkou radost a už si vůbec neumím představit život bez nich.