Štěňátka 6 týdnů života.

Zveřejneno dne 28/02/2014 9:08am

Tak a máme za sebou 6. týden života a zase se toho dost událo. Štěňátka rostou jako z vody a začínají pěkně řádit. Chodí pravidelně ven, ale jelikož je ještě chladno, tak jen na dvě hodinky maximálně. Nejvíce jsou u nás v přízemí domu, kde je kuchyň a mají tam udělaný prostor, na noc chodí spát do svého pokojíčku, který je  v suterénu domu a když je trochu tepleji, hlavně na poledne jsou ve výběhu na zahradě.

Hlavní událostí minulého týdne byl boj s průjmem, který dostal Coudík a po něm Ellinka. Coudík dokonce byl u pana doktora na klinice, protože se mi to vůbec nelíbilo. Pan doktor mu udělal i RTG bříška, abychom vyloučili nějakou vážnější příčinu a naštěstí vše bylo v pořádku. Coudík dostal terapii 3 x odčervení za sebou odčervovací pastou pro štěňátka a dietku. Podávala jsem dietní granule od Eukanuby a střídavě mrkev, rýži a kuřecí maso. Odčervena byla i ostatní štěňátka, včetně maminy. Coudíkovi jsem také podávala černý čaj, ale jelikož mu nechutnal, dostával ho do tlamičky z injekční stříkačky. Po týdnu jsme zdárně nad průjmem zvítězili a dnes už je vše v pořádku :-)

Štěňátka už mají přidělená čísla v plemenné knize ČMMJ a po očkování a čipování budeme už vyřizovat rodokmeny. Strašně to utíká a už se nám za chvíli rozutečou. Zatím si jich ale užíváme a doufám, že budou pěkně vymazlená :-).

Váhy štěňátek v 6. týdnu

Jméno štěňátka váha v kg     
Coudy 5,70 kg
Monty 5,70 kg
Ellie 5,90 kg

Fotky štěňátek : http://www.lovelyshine.cz/galerie-dual-ch-cherlyn-sable-blues-u-t-tka-vrh-a-vrh-call/

Zkoušeli jsme výstavní postoje, zde jsou první pokusy.

Call Me Monty Lovely Shine - Montík

Call Me Coudy Lovely Shine - Coudík

Call Me Ellie Lovely Shine - Ellinka

Montík

Coudík

Ellinka

Bráškové Coudík a Montík

Naše zlatíčka ve svém výběhu na zahradě.