Všestranné zkoušky OMS Děčín-Velký Šenov 13.10.-14.10.2012

Zveřejneno dne 18/10/2012 3:42pm

Rozhodla s Cherlynkou zkusit všestranné zkoušky, které jsou jakýmsi vrcholem loveckých zkoušek. Přihlásila jsem zkoušky u nás ve Velkém Šenově, který je zhruba 40 km od Děčína, takže žádná dálka.

V sobotu 13.10. nastal den "D". Ráno jsme vyrazili směr Šenov. Už při vstupu do hospody, kde byl sraz, vidím, že je nás jen 6, tedy jedna skupina. Dva fleti, dva labíci a ještě jedna borderka a jeden španěl. To je fajn, protože se zkrátí doba čekání mezi disciplínami.

Po nástupu a rozlosování vyrážíme do lesa. Tady budeme mít určitě problém s barvou:-). První disciplína následování, máme za 2, za krátkou vzdálenost chůze a sledování psa, tedy Cherlynky. Opravdu jsem na ní visela pohledem :-)

Tak a jde se na barvu.Žaludek se mi fakt sevřel. Ukazuji Cherlynce stopu a vyrážíme s rozhodčími v zádech. Slyším první zatroubení, no ještě je to v pohodě, vracíme se na stopu. Pokračujeme. Za chvíli slyším druhé zatroubení, už mi vyráží trochu pot, no nevadí, nacházíme znovu stopu a pokračujeme. Po chvíli třetí zatroubení, žaludek se mi sevřel, Cherlynka začíná ukusovat trávu, což je známkou její nervozity a já se vidím, že můžeme jet domu. Lože jsme minuli. Rozhodčí nás volá ať se vrátíme na stopu. Znovu jsem jí po chvilce našla a pokračujeme. Vidím, jak Cherlynka zvedá nos a začíná s ním pracovat, snad už budeme u kusu. Najednou vidím před námi srnce. Uf, neminuli jsme. Podávám hlášení rozhodčím o dohledání spárkaté zvěře a slyšíme troubení a předávají nám větvičku. Úleva, pokračujeme dále a za barvu dostávám 1 s dovětkem od rozhodčích, že to byla slabá práce. Nevadí, hlavně, že jsme nevypadli.

Potom pokračujeme čtverecem v lese, kde jsou dva srstnáči. Vypouštím Cherlynku a ta dohledá oba za 1min.35sec. Super. Máme za 4. Následuje chůze na řemeni a bez za 4, vlečka srstnaté také za 4, odložení jsem raději zvolila s uvázáním, máme za 3 a chování na stanovišti za 3, také kvůli upoutání na řemeni. :-). Les končí a přichází úleva. Teď už nás čeká jen voda a pole a tam si docela věříme.

Odpoledne po obědě začínáme vodou. První handling dvou kachen, vysílám pro levou kachnu, Cherlynka vyráží vlevo. Super. Vysílám vpravo, opět dobře, obě kachny krásně donese a předá, máme za 4. Kachna z hluboké vody bez problémů za 4. Dohledávka kachny v rákosí opět bez problémů a ještě s pochvalou od rozhodčích za perfektní práci, máme 4. Takže voda se nám podařila na plný počet bodů.

Hurá ! První den jsme obstáli a pokračujeme.

Druhý den brzký odjezd na pole. Začínáme slíděním s dohledávkou. Docela se nám to povedlo, první nese srstnáče, celkem rychle, ovšem pernatou nemůže najít. Běhá stále okolo a nemůže jí dostat do nosu. Po dlouhých 8 minutá zavětří a má ji ! Dostávám za 2. Marking jsme zvládli v pohodě za 4 a jdeme na handling - tyče. Cherlynka s velkou rychlostí a bez dlouhého navádění přinese obě pernaté. Máme za 4. Jede se na vlečky, tam té mojí holce docela věřím. Obě vlečky, jak srstnaté, tak pernaté máme 4. Huráááá máme hotovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cherlynka úspěšně obstála, máme i hodně bodů, které by bohatě stačily na I.cenu, ovšem za barvu, která je limitni známkou dostáváme III.cenu. I tak je to krása. Cherlynka si přidala další titul a tím je "U" (universálně upotřebitelný pes -  všestranný pes ).

Je to moje holka šikovná a moc jí děkuju za její práci a trpělivost se mnou, kdy jsem jí to třeba trochu kazila :-))))))